Safety Seal Uygulamasıyla Akıllı Telefonlar Üzerinden Yapılabiliyor

454.jpg

•         Bayer, sürdürülebilir üretim için teknolojik çözümler sunmaya devam ediyor.

•         Bayer, üreticiler ve tarım profesyonellerine özel geliştirdiği Safety Seal uygulaması ile kendi ürün gamında yer alan bitki koruma ürünlerinin orijinal olup olmadığının kontrol edilmesini sağlıyor.

•         Safety Seal uygulaması, Google Play ve App Store üzerinden ücretsiz olarak cep telefonlarına indirilebiliyor.

Bayer, zirai ilaç bayilerden satın alınan Bayer bitki koruma ürünlerinin orijinal olup olmadığının anlaşılmasına olanak sağlayan Safety Seal uygulamasını Türkiye’deki üreticilerin ve tarım profesyonellerinin kullanımına sundu. App Store ve Google Play üzerinden ücretsiz bir şekilde indirilebilen Safety Seal uygulaması ile üreticiler, satın aldıkları bitki koruma ürünlerinin orijinalliğini teyit etme fırsatı yakalıyor. 

 

Safety Seal, son yıllarda üreticiler ile zirai ilaç bayilerinin yasa dışı ve sahte bitki koruma ürünlerinin kullanılmasına ve bu ürünlerin üretime ciddi zarar vermesine yönelik şikayetleri göz önünde bulundurularak geliştirildi. Orijinal ürünlerin kullanılmasının bitki sağlığının yanı sıra insan ve çevre sağlığı açısından da son derece önemli olduğunun farkındalığıyla hareket eden Bayer, Safety Seal uygulaması ile sürdürülebilir tarımsal üretime ve çevreye destek olmaya devam ediyor. 

 

Orijinallik kontrolü artık telefondan yapılabiliyor

 

Üreticiler ve tarım profesyonelleri, Safety Seal uygulamasını akıllı telefonlarına indirerek, satın aldıkları Bayer bitki koruma ürününün kapağında bulunan QR kodunu uygulamaya taratarak orijinallik kontrolü yapabiliyor. Söz konusu ürün orijinal ise ekranda “güvenli” sayfası beliriyor ve üreticiler geçerli karekoda sahip ürünü güvenle kullanmaya başlayabiliyor. Ürünün sahte olma riski bulunuyorsa uyarı bildirimi alan üreticilerin Bayer bölge satış temsilcisiyle iletişime geçmesi gerekiyor. 

 

Yetkili bayilerden alışveriş yapılmalı

 

Bayer, yasa dışı ve sahte bitki koruma ürünlerinin önüne geçilebilmesi için üreticilerin yetkili bayilerden alışveriş yapmasının önemine dikkat çekiyor. Bunun yanı sıra ürünün üzerinde bulunan hologramlı etiketin yırtık olmadığına da dikkat edilmesi gerekiyor. Kontrol işlemini hızlı bir şekilde, teknolojiyi kullanarak yapmayı tercih edenler ise ürünleri ücretsiz Safety Seal uygulamasıyla taratarak, “güvenli” bildirimi veren ürünleri tarlalarında güvenle kullanabiliyor.

scroll to top