Kobilere Devlet Desteği!

kobilere-devlet-destegi-.jpg

Yurt dışına açılacak olan işletmelere 60 bin dolar hibe destek verilecek.

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Işık, teknolojik faaliyetlerde bulunan işletmelerin uluslararası pazarlara girişini kolaylaştırmak amacıyla, işletme başına 60 bin dolar destek verileceğini açıkladı.

Küçük ve orta büyüklükteki işletmeleri (KOBİ) güçlendirmek istediklerini söyleyen Bakan Işık, bu kapsamda KOSGEB bünyesinde Uluslararası Hızlandırıcı Destek Programını geliştirdiklerini anlattı. Teknolojik faaliyetlerde bulunan işletmelerin uluslararası pazarlara girişini kolaylaştırmayı amaçladıklarını belirten Işık, söz konusu program kapsamında işletmelere maddi destek sağlama kararı aldıklarını belirtti.

Işık, KOBİ’lere bu destek programından yararlanmaları için çağrıda bulunarak, \”Her bir proje için üst limit 15 bin dolar olmak üzere, 3 yıl destek süresi boyunca işletmelerin yaptığı harcamaların yüzde 80’i oranında işletme başına toplamda 60 bin dolar destek verilecektir.\” dedi.

Programa Son Başvuru Tarihi 31 Mayıs

Programı geliştirirken, işletmelerin Ar-Ge ve inovasyon faaliyetlerinin yurtdışında tanıtım ve pazarlamasının kolaylaştırılması hedefiyle yola çıktıklarını belirten Işık, Uluslararası Hızlandırıcı Destek Programı’nın, \”teknik, yönetimsel, hukuki ve belirlenen ülke veya ülkelerde satış imkânları sağlayacak profesyonel ağlara ve danışmanlara erişim hizmetleri\” sunacağını bildirdi.

Yurtdışı Hibe destek programı kapsamında hızlandırıcı ofis kirası, eğitim, danışmanlık, mentörlük, işyönetimi, hukuk, fikri ve sınai mülkiyet hakları, ulaşım, konaklama ve organizasyonla ilgili genel giderlere de geri ödemesiz destek verileceğini duyurdu.

Programa uygun proje yazdırmak ve destek üst limitlerini maksimum düzeyde alabilmek için gecikmeden Kobi-Line uzmanları ile görüşünüz. Detaylı bilgi 0212-9120262

scroll to top