Verilerine Her Yerden Erişen KOBİ ’lerin Yüzü Gülüyor

verilerine-her-yerden-erisen-kobi-lerin-yuzu-guluyor.jpg

İlave yatırım sonu ile yüzleşmek istemeyen KOBİ’ler, en önemli varlıkları olan verilerini depolamak için çok hassas davranıyorlar. Veri depolama alanında kullanıcı merkezli bir yaklaşım sunan Synology, KOBİ’lerin iş akışlarına hız ve esneklik katan ürünleriyle önemli avantaj sağlıyor. Doğaya zarar vermeyecek malzemeler ile üretilen ürünler, geri dönüşümü mümkün olan paketleme materyalleriyle pazara sunuluyor.

Birden çok cihaz kullanımı veri artışını tetikleyen en önemli sebepler arasında. Verilerin sınıflandırılması ve doğru kullanımı büyük kurumlar için olduğu kadar KOBİ ölçeğindeki kurumlar için de önem teşkil ediyor. Yapılandırılmış ve yapılandırılmamış verilerle baş etmek zorunda olan KOBİ’ler, yeni teknolojilere yöneliyorlar. Bu gelişme, veri depolama alanında bazı değişimleri zorunlu kılıyor. Veri düzenli bir şekilde artarken, veri depolamanın ve yönetmenin şekli de değişiyor. Bu gelişmeler ışığında firmaların, veri depolama çözümlerinde uygun maliyetli ve performansı yüksek çözümleri tercih etmeleri kaçınılmaz oluyor. Hatta kurumlar artık yazılım ve donanım gibi bileşenlere ayrı ayrı odaklanmaktan ziyade uçtan uca çözümlere yöneliyorlar. Tümleşik bir hizmet alarak servis kalitelerini ve performanslarını artırmayı, veri yönetiminde kolaylık ve süreklilik elde etmeyi hedefliyorlar.

Siz arkanıza yaslanın, verileriniz otomatik yedeklensin

 

Synology, farklı ihtiyaçlara farklı çözümler sunuyor. Tek bir uygulama üzerinden veri depolama ürünlerinin yönetilmesi, zamandan tasarruf edilmesini mümkün kılıyor. Hayatı kolaylaştıran veri depolama çözümleri, sabit veya mobil cihazlardaki verilerin her zaman güncel kalmasına yardımcı oluyor. Cloud Sync uygulaması ile her yerden ve her zaman güncel verilere ulaşabilme, verimli çalışma olanağı yaratıyor.

İlave yatırım derdine ve kötü sürprizlere son

KOBİ’lere özel ürünleriyle büyük bir maliyet avantajı sağladığını belirten Synology Türkiye Ürün Müdürü Volkan Yiğit, “KOBİ’lerin tercih ettikleri cihaz için bir kere yatırım yapmaları yeterli oluyor. Yapılan yatırımdan sonra veri artışı yaşansa bile, artırılabilir kapasiteye sahip ürünler sayesinde ek maliyet sorunu yaşanmıyor. Artırılabilir kapasiteli cihaz kullanımı ile KOBİ’ler sadece bir kez yatırım yaparak uzun yıllar kullanacakları bir ürünü elde ediyor. Tek cihaz üzerinde ve tek merkezde toplanan verilere her yerden ve her zaman hızlı şekilde ulaşabilmek, KOBİ’lerin iş süreçleri için değer yaratıyor. Verilerin hızlı gönderilip alınmasını sağlayan ürünlerimiz, en güncel veriler üzerinde çalışılma fırsatı veriyor. Kullanıcı giriş, çıkış izinlerinin belirlenebildiği ve SLL şifreleme özelliği ile verilerin güven altında tutulmasını sağlayan Synology NAS cihazları, işletim sistemi bağımsız uygulamalar ile çalışıyor. Aynı zamanda KOBİ’lere yüksek düzeyde veri koruma imkânı da tanıyor.” dedi.

 

Kolay kurulum, zahmetsiz dosya aktarımı

1.6 GHz işlemci hızına sahip olan DS716+, üzerinde 2 GB RAM ve AES-NI şifreleme desteği ile geliyor. İki adet LAN portu bulunan ürün, 218 MB/s aktarım hızı sağlıyor. Şifrelenmiş dosyaların da hızlı şekilde depolanmasını mümkün kılan DS716+, 141 MB/s okuma ve yazma desteği sunuyor. Ayrıca 1080p çözünürlüğündeki H.264 4K videoların depolamasına imkân tanıyor. Zahmetsiz sabit disk kurulumu ve sistem güvenliğine odaklanarak tasarlanan DS716+, çalışır durumdayken disk değiştirme (hot-swap) olanağını mümkün kılıyor. Yük devretme olanağı da olan cihaz, çift gigabit LAN portunu üzerinde barındırıyor. DS716+ çeşitli türdeki harici bellek cihazlarını bağlamak ve bir yandan da etkili dosya aktarımları sağlamak için USB 3.0 ve eSATA portlarına sahip. USB 3.0 desteği, 5 Gbps’ye (USB 2.0’dan yaklaşık 10 kat hızlı) kadar aktarım hızına olanak sağlıyor. Bu sayede, harici sabit sürücülere veri aktarmak için daha az süre ve daha az enerji       harcanıyor. Arıza ve “Link Aggregation” desteğine sahip iki Ethernet portuyla gelen DS716+, bir portta LAN bağlantı arızası olsa bile, sürekli ağ çalışmasını sağlayarak servis kesintisini minimuma indiriyor. Maliyetli arıza sürelerinin engellenmesini sağlayan DS716+, Windows AD, LDAP, ve Domain Trust desteği ile hesap entegrasyonu sağlıyor. DS716+’daki Windows ACL desteği, IT yöneticilerinin erişim kontrollerini ayarlamalarını ve Windows kullanıcı arayüzü ile DS716+ üzerinde dosya ve klasör yönetimini belirlemelerini mümkün kılıyor.

 

Dosyalardaki her değişim anında kaydediliyor, vaktiniz size kalıyor

 

Synology DS716+, tek merkezden yedekleme yapmaya imkân tanıyor.  İster Windows ister Mac kullanıcısı olunsun, istenilen cihazdan her şey doğrudan Cloud Station uygulamasını kullanarak Synology NAS üzerinde yedeklenebiliyor. Bir dosya üzerinde değişiklik yapıldığında bu değişiklikler otomatik olarak DS716+ üzerinde yedekleniyor. Mac kullanıcıları, yerleşik Apple Time Machine desteğinin tadını çıkarabiliyor. Ayrıca, DS716+, başka bir DiskStation’a, çift eşitleme sunucularına, harici sürücülere ve hatta Amazon S3’e, Glacier bulut hizmetine, Microsoft Azure’a, SFR’ye ve icloud’a veri yedeklenmesine olanak sağlıyor. Bütün Synology NAS cihazları, enerji verimliliği düşünülerek tasarlanıyor. DS716+, HDD uykuda sadece 8.84 vat ve erişimde sadece 18.96 vat enerji tüketiyor. Zamanı belirlenmiş güç açma ve kapama, güç tüketimi ve çalışma maliyetini daha da düşürebiliyor. Tüm Synology ürünleri, doğaya zarar vermeyecek parçalar ile üretilip, geri dönüşümü mümkün olan paketleme malzemeleri ile sunuluyor.

 

Ödüllü cihazlar en iyi deneyimi sunuyor

DS716+ DiskStation Manager (DSM), gelişmiş sezgisel işletim sistemine sahip. Yenilikçi özellikleriyle, iş verimliliği için gerekli tüm olanakları yaratan DS716+, yüksek verimliliğin avantajlarından yararlanılmasına imkân tanıyor. Sunduğu ürünleriyle iki kez üst üste “PCMag Business Choice Award Winner” ödülüne layık görülen Synology’nin bu yeni ürünü, kullanıcılar için ayrıcalıklı deneyimler sunuyor.

scroll to top