Maliyetsiz Stajyer Çalıştırabilirsiniz!

maliyetsiz-stajyer-calistirabilirsiniz-.jpg

Bilgiye çok kolay ulaşılabilen günümüz dünyasında her şey o kadar çabuk gelişiyor ve parlıyor ki hızına yetişmek imkânsız oluyor. Bunu teknolojide, sağlıkta, endüstride, eğitimde ve daha birçok başlıkta görüyoruz. Ama bugün ele alacağımız başlık eğitim konusu olacak.

Stajyer Değişim Programlarını Duymuş muydunuz?

Ülkelerin uzun vadede gelişmişlik seviyesini arttıran en önemli unsur şüphesiz ki verilen eğitimdir. Mesleki eğitime önem veren ülkelerin eğitim kurumlarında öğrencilere uygulamalı ve yerinde öğretim modeli uygulanmaktadır.

Mesleki eğitimi önemseyen ülkelerde olmayanı türetme kültürünün öğrencilerde tam manasıyla oturduğu söylenebilir. Bu eğitim modeli ile yoğrulmuş öğrencilerde merak, dorukta yaşanan bir özellik haline geliyor. Başka ülkelerde neler oluyor, nasıl eğitim görülüyor merak edilmez mi? Yurt dışı mesleki eğitimi ve stajyer değişimi gibi programlar meraklı öğrenciler için biçilmiş kaftan haline geliyor. Farklı ülkeler, kültürler, teknikler…

Hiç Maliyeti Yok!

Elbette bu durum; dil bilen, yetenekli, meraklı ve cesur öğrencileri bünyesinde stajyer olarak çalıştırmak isteyen firmaların da büyük ilgisini çekiyor. Birde bu öğrencilerin stajyer olarak çalıştıkları firmaya hiçbir maliyeti olmadığını da belirtecek olursak…

Evet, yanlış duymadınız. Sıfır maliyet ile işletmenize yabancı stajyer alma hakkına sahipsiniz. Bu yıl Türkiye’de uygulanacak stajyer değişim programı, düzenleyicinin belirlediği bir başka ülke ile stajyer öğrencilerin değişimini amaçlamaktadır.

Kendi ülkesinde mesleki eğitim gören 18 ile 23 yaşları arasındaki 15 Alman öğrenci, ülkemize gelerek 1 ay boyunca farklı kurumlarda, yapacakları işe göre eğitim alacaklardır.

Bir KOBİ’nin ihtiyaç duyduğu her konuda çözüm ortaklığı sunan Kobiline Kobi Destek Merkezi, size bu konuda da destek olsun.

scroll to top