Turan Seramik, ihracatta çıtayı yükseltiyor

turan-seramik-ihracatta-citayi-yukseltiyor.jpg

“Turavit” markası ile büyümesini sürdüren Turan Seramik AŞ Yönetim Kurulu Üyesi Sadık Çakmak, “Ürünlerimizin yüzde 40’ını ihraç etmeyi hedefliyoruz” dedi.

23 yılı geride bıraktıklarını söyleyen Sadık Çakmak, 100’ü aşkın ürün çeşitlerinin bulunduğunu söyledi. Çakmak, “Yaptığımız her planlamada teknolojik yatırımları ön planda tutuyoruz. Geçen yıl yeni bir basınçlı döküm makinesi aldık. Bu makine ile beraber kişi başına üretim sayısının artacağını ve daha az alanda daha fazla üretim yapılacağını düşünüyoruz” diye konuştu.
Ürünlerinin yüzde 20’sini ihraç ettiklerini dile getiren Çakmak, “Ürünlerimizi Gürcistan, Azerbaycan, Nahcivan, Irak, Ürdün, Cezayir, Libya, Tunus ve Lübnan’a gönderiyoruz. Bu yıl içinde ihracatımızı yüzde 25’e çıkaracağız. Orta uzun vadedeki hedefimiz ise üretim miktarımızın yüzde 40’ını ihraç etmek” dedi. Yurtiçi ve yurtdışından gelen talepler üzerine, üretim kapasitelerini artırma kararı aldıklarını açıklayan Çakmak, “Kapasitemizi yüzde 66 artırarak yıllık 750 bin ürünü pazara sunmayı hedefl iyoruz. Ayrıca yıllık ciromuzu da 25 milyon TL’ye çıkaracağız. Bu yatırımı önümüzdeki iki yıl içerisinde hayata geçireceğiz. 2014 yılının başında kapasite artırma çalışmalarını başlatacağız ve yılın ilk yarısında 575 bin üretim kapasitesine ulaşacağız” diye konuştu.

scroll to top