Genç Girişimci Hibe Desteğinden Kaç Kişi Yararlandı?

genc-girisimci-hibe-desteginden-kac-kisi-yararlandi-.jpg

Seçim sonrası destek miktarlarının da arttırıldığı girişimci hibe programı hakkında ufak bir rehber olması açısından önemli detayları size aktaracağız.

Biliyorsunuz ki 2016 yılı öncesinde 30.000 lira hibe, geri kalan 70.000 lirası ise faizsiz ve 2 yıl ertelemeli kredi olan toplam 100.000 liralık girişimci desteği, bu yıl itibari ile 150.000 liraya çıkarıldı.

Artık 50.000 lira hibe, geri kalan 100.000 lirası ise 2 yıl ertelemeli ve faizsiz bir kredi oldu.

50.000 lira hibenin 3 kademeli planlaması şu şekilde…

2.000 TL si kuruluş giderleri (vergi levhası ruhsat vs. ödemeleri)

18.000 TL si kuruluş masrafları ( makine, takım, ofis vs.)

30.000 TL işletme giderleri

150.000 TL tutraında ki genç girişimci desteğinden yararlanmak için, çeşitli devlet kurumlarınca verilen 9 günlük bir eğitime katılıp, buradan başarılı olduğunuza dair bir belge almalısınız. İşte bu belgeye sahip olan 18 yaş üstü herkes, yeni girişimci desteğinden yararlanabilir, iş sahibi olabilir.

Artık “oku çocuğum, memur ol” anlayışı bitti. Gençler finansal özgürlüğüne kavuşmak istiyor, kendi gelirini kendi oluşturmak istiyor.

Girişimcilik belgesine sahip olan vatandaşlar bu eğitim döneminin ardından bu kez fikrini yazılı bir dilde sunmalıdır. Bunu yaparken sadece fikrini anlatarak değil aynı zamanda fikir sanki hayata geçirilmiş gibi oluşacak harcamalar için nakit akış tablolarından, uzun vadeli hedeflere kadar pek çok ayrıntıyı da gerek sayısal gerek sözel bir dil ile hatasız oluşturmak gerekmektedir.

İşinizi şansa bırakmamak için projenizi profesyonel bir ekibe yazdırın. Sürecin başından sonuna kadar tüm ayrıntılarıyla doğru yönlendirilmenizi ve finalde sizi hibe desteğine yaklaştıracak başarılı projenizi Kobiline hazırlayabilir.

scroll to top