KOBİ’lere e-ihracat için dünya atlası

Online ihracat pazarı tüm dünyada her geçen gün büyüyor.

Pazar/Ülke Hit: 3816 / Yorum: 0 / 30 Mart 2018 11:47
KOBİ’lere e-ihracat için dünya atlası
-A +A

hangi ülkeye ne satmalı? Mobilden yurtdışı ürün siparişi vermek birçok ülke vatandaşı için gündelik bir alışkanlık haline gelmiş durumda. Ticimax E-ticaret Sistemleri'nin Kurucusu Cenk Çiğdemli, Türk KOBİ'lerin hangi ülkelere hangi segmentte online ihracat yapabileceğinin şifrelerini verdi. Çiğdemli'nin aktardıklarına göre,  e-Ticaretle ilk tanışan ülkelerden biri olduğu için e-İhracat hedefi olarak seçilebilecek bir ülke. Nüfusun büyük kısmı akıllı telefon kullandığı için mobil ticarete çok müsait. Mobil cihazlar üzerinden alışveriş yapanlar istatistiki olarak en çok kozmetik, aksesuar, giyim ve elektronik eşya satın alıyor. 'ya bakıldığında en dikkat çeken özelliği, yurtdışından  yapmaya çok açık olması. Nüfusun yarısından fazlası diğer Avrupa ülkeleri ve  başta olmak üzere yurtdışından online alışveriş yapıyor. Almanlar en çok kitap ve moda kategorilerini tercih ediyor, Amazon kullanmayı seviyorlar.

FRANSA VE İTALYA DİJİTAL
 ise yurtdışından alışverişe pek sıcak bakmıyor. Yurtdışından online alışveriş yapanların oranı yüzde 15'te. Ancak yine de moda ve teknolojide iddialı iseniz Fransız pazarına da sıcak bakabilirsiniz. Bu pazara girebilmek için sosyal medya hesaplarınızın, web sitenizin aktif ve kaliteli olması çok önemli çünkü Fransızlar dijital vitrine çok önem veriyor.

İTALYA PAZARI FIRSAT DOLU
Yaklaşık yüzde 15'lik e-Ticaret katılım oranıyla diğer Avrupa ülkelerine göre daha sakin gibi görünen  da pazarın el değmemiş fırsatlarını değerlendirmek isteyenler için son derece uygun fırsatlar barındırıyor.

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Günlük Gazeteler
Oku